Z   T I S K U


OFICIÁLNÍ FAN CLUB OCEÁN - NEWS 3 (1993)

 • Minutový rozhovor s Dušanem v novém účesu uvedla březnová Hitparáda.


 • Manažer Oceánu byl Informován jednoho dne z Loděnic, kde se vyrábí zvukové nosiče o objednávce na výrobu 2000 kusů CD s podivným obsahem. S neuvěřitelnou drzostí, bez jakéhokoliv svolení autorů si někdo chtěl vydat skladby Oceánu a Shalomu, které byly předělány šíleným způsobem. Například se zde v jedné takové verzi spojovalo oceánská Ráchel se Shalomáckým Až jednou. Případ řeší Monitor společně s právníky.


 • V červenci vyjde u Monitoru CD s hudbou Petra Kučery, které je součástí projektu Eniel, jehož duší je malíř Jan Kunovský. O této spolupráci jsme již informovali v minulých NEWS. Živou podobu hudby bude možno spatřit na premiéře 1. července na vernisáži na Vyšehradě a v dalších vybraných městech a prostorách v Čechách a na Slovensku. Klip se bude natáčet v červenci v Táboře.


 • Honza Vozáry dokončil hudbu pro firmu AMA Production k cvičení, které je vysíláno na programu ČT3 a odletěl 14. 4, na dva týdny do Turecka zůčastnit se televizního natáčení.


 • Jelikož jsme stejně jako vy plní otázek co se v OCEÁNu vlatně děje, zeptali jsme se tentokrát na situaci Petra Muka a Petra Kučery. Jejich odpověd, kterou zde uvádíme jsme dostali 27.4.1993.


 • "K tomu aby aktivně fungovala skupina OCEÁN je třeba nový hudební materiál a je k tomu zapotřebí, aby vznikly nové písně.
  Po našem natáčení videoclipů v Řecku a během koncertního turné 92 1/2 jsme se předběžně domlouvali o práci na novém materiálu, který by se měl předkládat po skončení turné, tedy od ledna roku 1993.
  Nový materiál nevzniká a každý z členů souboru vytváří aktivity jemu vlastní. Jan Vozáry dělal na zakázku hudbu pro televizi. Dušan Vozáry začal pracovat na svém sólovém albu. Petr Kučera se od února věnoval hudbě k vernisáži obrazů a Petr Muk pracoval na demosnímcích z léta 92 a na nových skladbách. Když Petr Kučera ukončil práci na hudbě k vernisáži, začali jsme v polovině března 93 společně aranžovat demosnímky a vytvářet nový materiál, který nyní textuje Petr Hons a který pod názvem Shalom začneme vydávat od listopadu 93 (1. maxl CD). Pokud tyto aktivity všichni neukončíme, není možné aby OCEÁN vytvořil nový materiál. Slibovat v této chvíli nové album a koncertní turné není možné."

 • Vzkaz Petra Muka:


 • " Prosím všechny členy FC a jejich přátele, aby přestali telefonovat na číslo mých rodičů, kde nebydlím. Denní počet telefonátů je neúnosný a narušuje jejich klid a soukromí.
  Všem, kteří mi píšou děkuji za dopisy. Jsou pro mne podporou pro smysluplnost mé muzikantské práce, ale nejsem schopen na toto velké množství dopisů odepisovat. Proto ještě jednou všem děkuji."

 • Vzkaz Petra Kučery:


 • " Děkuji všem za blahopřání k narozeninám a všechny dopisy. Jsou mezi nimi takové, na které bych rád odepsal, ale z časových důvodů to není možné. "

 • Dušan Vozáry - DÉVA


 • Nečekaně, jako předzvěst sólového alba, vydala Nezávislá scéna singl Vždyť stačí, který byl vyroben v rekordním čase za 4 hodiny v nákladu 500 ks s vlastnoručními podpisy Dušana.
  Uvedený byl do prodeje 28. 4. a to pouze v pěti městech republiky:
  v Praze, Č.Budějovicích, Plzni, Jihlavě a Klatovech.
  Obsahuje tyto skladby:
  Vždyť stačí (7" version)
  Sobě blíž (instrumental version-satori mix)
  Vždyť stačí (Radost FX psychedelic dance mix)
  Instrumentální skladba Sobě blíž z tohoto singlu vyjde i na albu Déva ve zpívané podobě.
  Album Déva bylo natáčeno, stejně jako singl, v oceánistům již známém českobudějovickém studiu Faktor. Název pochází z hindštiny (Indie) a má mnoho významů z nichž je pro Dušana nejbližší "zbožný člověk".
  Vydané bylo pod značkou AION v nákladu 3000 LP, 5000 CD, a 15 000 MC. CD bylo vyrobené v Německu a obal na něj v Itálii. Jedná se o tzv. DIGIPACK, což je v podstatě papírový obal, jaký byl použitý např. u singlu "I FEEL YOU" od DEPECHE MODE.

 • 17. 5. v den vydání alba, se v Praze v klubu Radost Fx konala tisková konference a po skončení koncert Dušana Vozáryho. Až na malé vyjímky se z dalším koncertováním nepočítá.


 • Na červen je naplánované vydání druhého singlu. Při natáčení svých skladeb Dušan použil nový nástroj YAMAHA SY, o kterém se hovoří jako o nástroji pro příští století.


 • V dubnu se v Praze natáčel klip ke skladbě Vždyť stačí a vidět ho budete moci v Hitpa- rádě. Dále se Dušan objeví v pořadech Bago, Studio 6. Kontakt.


 • Dušan v tisku: Interview 4, FILIP č.5 a 6, FILIPS, Popcorn, Melodie 5, Teletip (začátek května), Reflex (květen).

  VŽDYŤ STAČÍ

  Vždyť stačí
  jen obyčejný smutek a pláč
  Bezmezná samota
  a hluboký vryp
  do rozechvělé duše
  a touha . . .

  Přes všechna slova
  přes všechna písma
  přes všechno dané
  přes všechno nehybné

  prohlédnout až na dno
  kde věčností
  vine se
  nejčistší
  bystřna


  FAN CLUB INFO
  SETKÁNÍ PŘÍZNIVCŮ SKUPINY OCEÁN

  Oceánisti z Nitry ve spolupráci s FC OCEÁN připravili pro všechny fanoušky OCEÁNU další setkání na Slovensku. Těm, kteří se chtějí zúčastnit je určena následující pozvánka.

  Po akcii, ktorá sa konala 7. 11. 1992 v Trenčíne organizovaná Zuzkou Galkovou, je tu druhá bomba a dúfame, že nie posledná. Táto akcia je pripravovaná pre priaznivcov skupiny OCEÁN a pre všetkých tých, ktorý sa radi zabavia na podobných vlnách, ako my všetci, ktorí túto akciu organizujeme a pripravujeme.

  Miesto konania : Nitra - Atlanta
  Dátum konania : sobota 29. 5. 1993
  Čas konania : 17, 00 - 04, 00 hod.
  Program akcie
  - Aká by to bota akcia bez skupiny OCEÁN?
  - KARYA so svojím najnovším projektom
  - Módna prehliadka / štýl OCEÁN-SHALOM/
  - Tombola / bomba ceny! ! ! /
  - Účasť vedúciho FC a agentury RichART
  - Beseda se skupinou OCEÁN, odpovede na vaše otázky /perá so sebou!!!/
  - Diskotéka, zábava až do rána!

  Vstupné : jednotná cena 50,- Sk

  Tak to by mali byť základné informácie o akcii, ktorá je pripravovaná a organizovaná pre všetkých tých, ktorý majú záujem sa zoznámiť s novými priateľmi, spríjemniť si večer s ľudmi, s ktorými ich niečo spája, s ktorými si majú čo povedať!
  Máj, mesiac lásky čas. Skús tomu uveriť a pridaj si tam ešte jedno slovo "PRIATEĽSTVO". Si jeden z nás a práve preto príď medzi nás. No a ako sa do toho miesta činu dostať?
  Stačí sa opýtať na bývalé PKO a každý Ti povie. Je to v mieste Starého mesta - presne pod Nitranským hradom. Je to velmi jednoduché nájsť, len treba chcieť.
  S pozdravom
  Sylva Juhásová


  -Hledáme dva schopné lidi z Č. Budějovic na výpomoc při rozesílání klubových materiálů. Nejlépe s telefonem. Nabídky pište na adresu Fc.
  -Ve svých dopisech se v poslední době hodně ptáte na to, kdy dostanete průkazy Fc. Zatím jsme je ještě nenechali tisknout, jelikož větší význam dáváme dalšímu vydání Bulletinu, který se v současné době graficky zpracovává.
  -Vyřešením finančního problému, který nastal díky měnové odluce nabízí Fan club možnost členství novým zájemcům ze Slovenska. Po rozdělení společného státu nám přišlo několik desítek dopisů ze Slovenska s návrhem zřídit tam samostatný Fan club OCEÁN, či jeho pobočku. Nic takového si ale skupina Oceán, agentura RichART, ani vedení Fc nepřeje a pokud podobné spolky na Slovenku a nebo i v čechách vznikají, jsou bez oprávnění jejich činnost provádět.
  -Informace pro ty členy Fc, kteří od nás nedostávali materiály, a které jsme kontaktovali. Vše způsobilo to, že nám banka nedodala jeden příjmový doklad a pouze vašemi reklamacemi bylo možné zjistit zda peníze opravdu byly na účet připsány. Ještě jednou se omlouváme a děkujeme za spolupráci.

  Starší NEWS z minulého roku jsme již všechny rozeslali. Proto si již o ně nepište.

  FAN CLUB INFO

  - LP Dávná zem
  Zašleme na dobírku za 50,- Kč + poštovné.

  - Černobílé foto OCEÁN, velikost A5
  Za každý poiadovaný kus stačí poslat známku 3,- Kč + známku na zpětné odeslání.
  Nad 3 ks hradí poštovné Fan club.

  - Kalendářík Fan clubu OCEAN
  Za každý požadovaný kus stačí poslat známku 3; Kč + známku na zpětné odeslání.

  - Oceánská hvězda chromovaná, velikost 6 cm za 80,-Kč. Zašleme na dobírku. Případně můžete peníze poslat předem včetně částky za poštovné.

  - BULLETIN 5 (vydal Fan club na jaře 1992) Cena je 15,-Kč. Obratem pošleme každém, kdo na adresu FC pošle částku za objednané kusy.

  Pro členy ze Slovenska připravíme v dohledné době nabídku s možností platby ve slovenské měně. Známky mohou posílat i slovenské.

  Z VAŠICH DOPISŮ
  Jsem velká obdivovatelka skupin OCEÁN a SHALOM. Několik let sleduji jejich tvorbu. Je mi sice přes 40 let, ale na tom nic nemění to, že jsem jejich nadšenec.
  Moc všem děkuji za to, co dokázali. Překrásné texty a krásná hudba i atmosféra na jejich koncertech, to je ten balzám na naši uspěchanou, konzumní a v poslední době bezohledně komerční společnost. Zaposlouchat se do jejich hudby, vnořit se do jejich textů, potom skutečně máte možnost dostat se mimo tento svět. Je to lék na rozjetou duši. Mně samotné tato hudba moc pomohla, doslova se dostat, jak se říká ze srabu. Prostě jsem přišla unavená domů, někdy na pokraji zhroucení, stačilo si pustit nějakou z kazet a už jsem byla jinde. Velmi mě hřeje, že se zabývají studiem Judaismu, že to jsou lidé ve věci velmi informovaní a vědí, proč to dělat. Já sama se zabývám velmi intenzivně judaistikou a jsem ráda, že existuje i několik lidí, které to zajímá a se kterými si mohu o tom pohovořit.
  Moje fandovství přivedlo i mého syna až ke členství ve vašem Fc. Protože se obléká dle pravidel a nosí symboliku, dostává se často do konfliktů, nejen ve škole. Na diskotékách na něj pokřikují "židi do plynu", máme to dokonce načmárané na dveřích. Metalisti je bijí a děvčatům kroutí ruce a musí křičet na ulici "židi do plynu". Mého syna a jeho kamaráda přepadli cestou z diskotéky a pořezali je na rukách. Samozřejmě že to má policie. V nedalekém jeseníku zřejmě existují Faschos, kteří vyhrožují.
  Je mi z toho smutno. Je pravda, že se tu rozmáhá antisemitizmus. Nejhorší ovšem je, že u mladých, nic nechápajících lidí. Od koho to asi mají. Samozřejmě že od dospělých.. Jímá mě opravdu hrůza při rozmluvách s některými dospělými lidmi, kteří jsou navíc vysokoškolsky vzděláni. Jejich názory, to je opravdu otřesné. Rozhodla jsem se vám napsat po přečtení několika dopisů od fanoušků, kteří prožili něco podobného, že se to něděje jen v Praze. Přeji vám hodně sil, vydržte nástrahy.

  Miloslava Dvořáková, Šumperk


  Následuje množství inzerátů, které je zbytečné zde publikovat, neboť jsou již velmi staré.
  Snad jen jeden pro úsměv:

 • Jsem tříletý zasněný oceánista, který hledá krásnou shalomistku. Měla bys být tak hodná jako Péťa Muk a měla by ses podobat Péťovi Kučerovi. Doufám také, že judaismu rozumíš alespoň tak, jako ostatní oceánisté. Jestli mi nenapíšeš, tak si šlehnu takovou dávku heráku, že mně už nikdo nepozná. Toužím snít, nestát se tmou, toužím si fetnout s Tebou.
  Značka - vždy čistá stříkačka.
 • Adresa: Erik Perník, U feťáka 0, 123 45 Hašišov nad Marjánkou.  << zpět


  Správa stránek - PETR_2000 * Webdesign a správa MISHKA * 1999