Z   T I S K U


OFICIÁLNÍ FAN CLUB OCEÁN - NEWS 2 (1993)

 • MONITOR vydá pod svou značkou na MC a CD oceánská alba Dávná zem a Pyramida snů.


 • Vydání videokazety s filmem z natáčení v Řecku a trianglovskými klipy dosud brzdí neúměrné finanční požadavky ze strany slovenské televize a Opusu vůči firmě Davay.


 • OCEÁN v tisku - Popular 1 /93


 • V jednom z dalších čísel časopisu Interview bude otištěn rozhovor s Dušanem.


 • Když jsme minule psali o tom, že na turné SHALOMu budou také bratři Vozáryovi, ještě jsme my ani pořadatelé netušili, že se tak nestane. Nenašli se totiž sponzoři, kteří by byly ochotní finanční částkou zajistit tato vystoupení. Jediná firma, která chtěla přispět byla AMA Production.

 • Na adresu Fc přišlo P. Mukovi několik stovek dopisů a blahopřání k jeho narozeninám, které jsme mu předali. Petr všem moc a moc děkuje a vzkazuje, že si přečte všechny ty krásné dopisy, které mu potvrzují, že to co spolu se skupinou OCEÁN o SHALOM dělá má smysl a omlouvá se, že nemá tolik času, aby mohl na všechny odpovědět.


 • Výsledky Diskoslavíka 92:


 • Skupina roku:
  1. místo: SHALOM
  4. místo: OCEÁN

  Skladba roku:
  5.místo Až jednou (Shalom)


  PÁR SLOV HONZY VOZÁRYHO
  "OCEÁN měl ted pauzu po čtvrtročním turné, které obsahovalo čtyřicetpět koncertů s minimálními pauzami, což byla dost velká psychická i fyzická zátěž pro nás všechny. Co se týče, vztahů a nálady v kapele to bylo bezvadné.
  OCEÁN tedy teď odpočívá a chystáme se na to, že na jaře začneme pracovat na materiálu na další album. Zároveň ještě likvidujeme různé resty, které se už táhnou dek dobu, jako například Dušanova deska, kterou již dokončuje a na které mu trošku pomáhám. Jelikož muzika je jediným zdrojem mé obživy tak řeším takovou existenční otázku tím, že dělám muziku na zakázku pro televizi. Objednala si to u mne AMA Production a dělám v podstatě techno, taneční muziku.
  Je to docela jiná práce, ale baví mne to a vlastně jsem již něco podobného zkoušel v projektu HAIFA remixy OCEÁNU.
  Ještě bych chtěl využít této možnosti, abych se omluvil, že jsme s Petrem Kučerou a Petrem Honsem nepřijeli na setkání FC SHALOM a DMF v Ostravě kam jsme byli pozváni. Měli jsme jet autem Petra Kučery, ale ten onemocněl. Ještě ráno v den, který se to konalo, jsme marně sháněli auto, které by nás tam odvezlo, což mě mrzí. Jet jsem tam chtěl protože jsem se těšil na setkání s OCEÁNfans, kteří tam také měli být."

 • Petr Kučera dodělal hudbu pro malíře Jana Kunovského, který bude své obrazy vystavovat v létě na setkání výtvarníku v Praze na Vyšehradě. Obrazy maluje zvláštním způsobem na sklo, které vynikají zvláště pří nasvícení. Jelikož si myslí, že jenom vystavovat obrazy v galeriích nestačí, chce tuto pňiežitost pojmout jako určitou show, při které bude vystupovat i balet na Petrovo hudbu.

 • Začátkem dubna jí jde Petr natáčet do studia MONITOR, uvažuje i o vydání na CD.

 • Koncem února natočila MTV v Praze rozhovor se SHALOMem, který se týkal především judaismu a objeví se v některých MTV NEWS.


 • Krátký rozhovor se SHALOMem byl veden v únorovém vydání pořadu BAGO.


 • V únoru byl na STV uveden záznam z předávání cen časopisu Maxisuper. Samozřejmě, že nechyběl OCEÁN ani SHALOM.


  FAN CLUB INFO
 • Ačkoliv jsme nové členy žádali v instrukcích pro vstup do Fc o čitelné vyplnění složenky, bylo jich dost vyplněných tak, že jsme museli luštit jméno odesilatele. Pokud jsme někomu trochu pozměnili jméno, doufáme že se na nás nezlobí a upozorní nás na chybu.


 • Pokud zasíláte objednávku na věci z nabídky agentury RichART neposílejte ji do Fc, ale přímo na adresu agentury.


 • Pro ty, kteří by si rádi podali v našich NEWS inzerát a z jakýchkoliv důvodů nechtějí zveřejnit svou adresu zavádme novou službu - možnost inzerování pod značkou. Ke znění inzerátu uveďte vždy svou značku a my vám všechny odpovědi zašleme na vaší adresu. Podmínkou je však zaslat složenkou 20 Kč na adresu Fc.


 • Z USA a Anglie nám opět přišly dva dopisy, jejichž pisatelé mají zájem o informace a materiály týkající se OCEÁNU.


 • Na 1.února bylo naplánované vydání Bulletinu extra, na který jsme dostali množství objednávek a jehož vydání bylo inzerováno i v knize Něco končí, něco začíná. Bohužel jsou zatím s vydáním jenom potíže a proto zatím nemůžeme říci zda k vydání dojde. • NABÍDKA FAN CLUBU

 • Z minulého roku nám zbylo omezené množství NEWS č.4, 5, 6, a 7. Pokud o ně bude mít někdo zájem stačí poslat obálku se známkou a adresou a my je obratem odešleme.


 • Nabídka Fc, která byla uvedena v minulém čísle stále platí v plném rozsahu.


 • Zájemci o texty z Olympictures si o ně mohou napsat do Fc Shalom. Podmínkou je zaslání 3 x 3 korunové známky. Fan club SHALOM, P.O.Box 125, 709 00 Ostrava. • Z VAŠICH DOPISů

  SHALOM , 31.1. PRAHA, VÝSTAVIŠTĚ

  Poslední lednový den, zima až praští, před pražským Výstavištěm se 'šerifové' snaží ovládnout masu černě oděných lidí a když nějaká fanynka chce jít do předu za známým nebo nechce stát poslušně v řadě tak 'strážci' hned předvádí své umění. Stloukli i několik kluků, ale vždy jen jednoho. Na dva si asi netroufli. Asi v polovině koncertu se do sálu natlačili nevítaní hosté, jménem Skinheads. V tu chvíli není vidět ani jeden z hrdinů speciální ochranky...!
  Po ukončení se 'ochranka' zase ukázala, zmlátili dvě holky, které si chtěli koupit něco z nabízených věcí. Až na malé skupinky opustili všichni dobrovolně sál. Rozruch byl zas až na nádraží kde tlupa skínů stloukla dva 'židy', jeden vyvázl s roztrženým obočím a druhý s vyraženými zuby!!!
  Jinak koncert byl skvělý, určitě jsme nebyli sami komu se líbil, ale OCEÁN je OCEÁN !

  Tomáš Šofr, Martin Pluhař
  Teplice


  UMĚLECKÁ AGENTURA RICHART INFORMUJE

  · Konečně snad již OPUS dodá CD Dávná zem, která slibuje již skoro rok. Všechny objednávky, které jste na toto CD průběžně poslali jsou evidovány a po dodání budou vyřizovány.

  · JERUSALEM live:23.4. Jihlava, 24.4. Brno.


  << zpět


  Správa stránek - PETR_2000 * Webdesign a správa MISHKA * 1999